Vse bolj postaja verjetno, da bo nemško in evropsko gospodarstvo pričelo počasi okrevati v drugi polovici leta 2009.
NALOŽBA V VZAJEMNE SKLADE V TRENUTNI SITUACIJI?
1. Kratkoročno lahko še vedno pričakujemo nemirno dogajanje na borzah, vendar pa vlagatelji, ki v sedanjih turbulentnih časih nalagajo sredstva v vzajemne sklade, lahko v prihodnjih letih pričakujejo ponovno rast gospodarske aktivnosti in posledično tudi rast vrednosti naloženega premoženja.
2. Vlagateljem priporočamo naložbe v vzajemne sklade v obliki več posameznih vplačil. To pomeni, da željen znesek za vplačilo razdelijo na tri časovno ločena vplačila (npr. nekaj danes, nekaj čez en ali dva meseca in nekaj čez tri ali štiri
mesece).
3. Kot optimalen način vlaganja v vzajemne sklade se je tudi v obstoječih razmerah izkazalo postopno varčevanje v obliki mesečnih vplačil. Na ta način izkoriščamo možnost, da ob padcih in nižjih vrednostih enot sklada kupimo večje število enot s katerimi si znižujemo povprečno nabavno vrednost, v kolikor smo enote sklada kupovali tudi po višji tržni ceni. Ko se gibanje na trgih obrne navzgor, lahko na osnovi opisanega načina vlaganja hitreje pričnemo beležiti pozitivne donose.
Pravna podlaga
Spletno mesto www.infond.si uporablja piškotke, ki v skladu z 225. člen ZEKom-2 (Zakon o elektronskih komunikacijah; Uradni list št. 130/2022) ne zahtevajo pridobivanja vnaprejšnjega soglasja (privolitve) od uporabnika; in sicer:
- piškotki, ki so potrebni izključno zaradi prenosa sporočila po elektronskem komunikacijskem omrežju in
- piškotki, ki so nujno potrebni za zagotovitev storitve družbe, ki jo naročnik ali uporabnik izrecno zahtevata.
Vrste piškotkov
Piškotki, ki jih uporabljamo na tej strani sledijo smernicam: