Analitska družba TrimTabs navaja, da so znašali prilivi v obvezniške sklade 72 milijard dolarjev, kar ni dosti manj kot v lanskem zadnjem četrtletju. Glede na to, da so neto prilivi v obvezniške sklade pozitivni že sedemnajsto četrtletje zapored, lahko ugotovimo, da so delniški trgi dosegli velike donose, čeprav se sredstva iz obvezniških naložb niso prelivala. Domači ameriški delniški skladi so pritegnili 52 milijard dolarjev, kar je največ po letu 2004, še bolje pa so se izkazali globalni delniški skladi, ki so imeli celo za 66 milijard svežih prilivov.
Na podlagi gibanj denarnih tokov je mogoče sklepati, da so visoki prilivi na delniških trgih posledica nižjih stanj na bančnih računih in depozitih, kjer so mesečni prilivi izrazito usahnili, z več kot 50 milijard lani na samo dve milijardi dolarjev na mesec.
Tudi globalni upravljavci investicijskih skladov so se več kot očitno nalezli dobre volje in optimizma svojih vlagateljev. Merrill Lyncheva anketa, v kateri sodeluje dvesto petdeset vodilnih upravljavcev, ki upravljajo skoraj 700 milijard dolarjev, kaže, da so najbolj navdušeni nad ameriškimi delnicami in dolarjem, najbolj pa jih skrbijo gospodarske razmere na Kitajskem.
V seštevku je 57 odstotkov upravljavcev nadpovprečno izpostavljenih do delniških naložb, kar je največ v zadnjih dveh letih oziroma 1,2 standardna odmika od desetletnega povprečja. Prav tako imajo na računih skladov že nekaj mesecev samo 3,8 odstotka gotovine, kar je nevarno blizu spodnji meji, ki je v preteklosti pomenila konec obdobja rasti tečajev.

Vir: BofA Merrill Lynch Fund Manager Survey
Marca je neverjetno porastlo zaupanje v ameriški dolar, saj kar 80 odstotkov profesionalnih investitorjev – daleč največ v zgodovini te ankete – pričakuje nadaljevanje rasti tečaja dolarja. Prav tako rekordno velik delež (60 odstotkov) meni, da so likvidnostne razmere na kapitalskih trgih zelo ugodne. Po drugi strani so regionalni upravljavci izjemno ohladili svoja pričakovanja glede kitajske gospodarske rasti, tako da je samo še 14 odstotkov tistih, ki do konca leta pričakujejo močnejšo rast (v začetku leta je bilo takšnih več kot polovica).
Tako za individualne kot za profesionalne investitorje so delnice postale edina igra v mestu. Zdaj so udeleženci brez dvoma zelo močno izpostavljeni do naložb, ki so odvisne od rasti ameriškega gospodarstva (trajne potrošne dobrine, finančne in tehnološke delnice, nepremičnine in dolar), in izrazito podpovprečno izpostavljeni do denarnih sredstev, Kitajske, energije in surovin.