Pozitivni trend na globalnih delniških trgih se je nadaljeval tudi v prvi polovici leta 2013, čeprav je pod površjem prišlo do velike razlike med razvitimi (na čelu z ZDA) in razvijajočimi trgi. Globalni delniški indeks MSCI World je v prvih šestih mesecih pridobil 8,7 %. Največ zaslug za to imajo ameriške in japonske delnice, ki so pridobile 14,3- in 15,9 %. Evropske delnice so na drugi strani pridobile le 1,4 %. Ameriške delnice ostajajo v močnem pozitivnem trendu, ki se je začel marca 2009, kar gre zasluga nadaljnjemu okrevanju ameriškega gospodarstva, ki je popolnoma okrevalo po veliki finančni krizi iz leta 2008.
Na drugi strani so delniški trgi držav v razvoju zabeležili padec v višini 9,6 %. Glavni krivec je Kitajska, kjer novo vodstvo namerava zmanjšati odvisnost gospodarske rasti od investicij v osnovna sredstva in povečati delež domače potrošnje. Ta prehod bo pomenil nižjo gospodarsko rast v prihodnjih letih z povečano možnostjo negativnih šokov. Dolgoročno pa je to edina prava pot, saj danes znaša delež potrošnje le 34 % v BDP, v primerjavi z ZDA, kjer le ta znaša 70 %.
Nižja gospodarska rast na Kitajskem pomeni, da je konec večletnega super cikla v surovinah. To se je odrazilo v padcu cen surovin, kot so baker in železova ruda. Največja žrtev surovin pa je bilo zlato, ki je izgubilo 26,3 % v prvi polovici leta, samo v drugem četrtletju 22 %, kar je največ po letu 1920. Izkazalo se je, da je zlato ni varna naložba, kot je bila propagirana v preteklih letih.
Obveznice so pridobile le 0,1 % (merjeno z indekosm Iboxx Euro World Wide). Obrestne mere so se pričele zviševati, saj namerava ameriška centralna banka še pred koncem leta zmanjšati mesečne odkupe državnih in hipotekarnih obveznic. Višje obrestne mere so posledica normalizacije ameriškega gospodarstva.
Graf: Pregled donosov za obdobje 31.12.2012 – 30.6.2013
