Med najbolj donosne delniške trge v prvem polletju so se uvrstili Združeni Arabski Emirati, ki so dosegli okrog 30 % rast v evrih, sledili so Filipini z 20 % in Indonezija s 16 %. Na drugi strani so bili nižji donosi v regiji Latinske Amerike, predvsem Mehika, ki je v enakem obdobju izkazoval komaj pozitivni donos. Sklad Infond Kitajska je v tem obdobju naredil 6,51 % donos. Trenutno je v portfelju sklada okrog 11 % Mehike , 9 % Indonezije, 9 % ZAE, 7 % Filipinov itd..
Kljub vsem tveganjem, ki jih s seboj nosijo trgi držav v razvoju (npr. strukturna in politična) ostajajo v ospredju še vedno zgodovinsko nizka vrednotenja držav v razvoju, v relativnem in absolutnem smislu. Zgodovinska vrednotenja razvitih trgov so nad dolgoročnim povprečjem, medtem ko države v razvoju kotirajo pod njim. Diskont delniških naložb držav v razvoju v primerjavi z razvitimi delniškimi trgi, gledano po kazalniku multiplikatorja knjigovodske vrednosti (PB), znaša okrog 30 %. Vlagatelji z dolgoročnim naložbenim horizontom te regije preprosto ne smejo zanemariti.
Slika 1:

Razvite države = MSCI WORLD Index;
Države v razvoju = MSCI EM Index
Vir: Bloomberg.
Kljub velikemu potencialu teh trgov obstajajo za vlagatelje tveganja, kot so likvidnost, korupcija in politično tveganje. Infond Kitajska je primeren predvsem kot dopolnitev portfelja z namenom razpršitve premoženja med vrsto različnih trgov, ki imajo izjemen potencial, in ne kot glavni naložbeni steber portfelja. Primeren delež za vlagatelja je odvisen od več dejavnikov, in sicer naložbenega horizonta, pripravljenosti do sprejemanja tveganj, starosti, življenjskega standarda in strukture obstoječega portfelja. To so gospodarstva novih priložnosti, velja jim zaupati del osebnega portfelja.
Več o skladu >> Infond Kitajska