Globalni mešani podsklad Infond Globalni uravnoteženi je v zadnjih 12 mesecih ustvaril donos v višini 7,07 %. Povprečni letni donos od ustanovitve, 1. marca 1994, znaša visokih 11,5 %, kar je predvsem posledica tranzicije v Sloveniji. V prihodnje tako visokih povprečnih donosov zagotovo ne bo mogoče dosegati, najverjetneje se bodo gibali okoli 6 %.

Nizka gospodarska rast in deflacija še vedno ostajata glavna težava razvitih gospodarstev. Najpomembnejše centralne banke razen FED še vedno poskušajo spodbuditi gospodarsko rast predvsem z monetarnimi ukrepi (ničelne oziroma negativne ključne obrestne mere) ter odkupi državnih in podjetniških obveznic . Posledica odkupov obveznic s strani ECB je negativna zahtevana donosnost za večino 10-letnih evropskih državnih obveznic. V enoletnem obdobju je tako obvezniški indeks evropskih državnih in podjetniških obveznic pridobil kar 6,4 %. V prihodnje pričakujemo stabilno gospodarsko okolje na podlagi ukrepov centralnih bank.
Res je, da brez strukturnih ukrepov višjih gospodarskih rasti v razvitem svetu ne bomo videli. Glasovanje o brexitu je očitno bilo katalizator rasti delniških naložb. Večina jih je na letošnjih najvišjih ravneh.
Delniške naložbe podsklada tvorijo podjetja, ki imajo občutne konkurenčne prednosti. Delnice takšnih podjetij na dolgi rok dosegajo presežne donose glede na konkurenco saj, imajo višjo dobičkonosnost ter običajno občutno višji donos na investiran kapital. Taka podjetja precej lažje uspevajo poviševati tržni delež in s tem svojo dobičkonosnost. Običajno so nizko zadolžena in izplačujejo relativno visoke dividende.
Trenutna struktura sklada delniških naložb v primerjavi s primerljivim indeksom MSCI ACW Index kaže na to, da sklad ohranja višjo izpostavljenost do japonskih delnic in sicer zaradi ugodnejših vrednotenj ter izredno agresivne monetarne politike BOJ, ki prva med centralnimi bankami kupuje tudi delniške naložbe. Sektorsko je sklad še vedno nadpovprečno izpostavljen do sektorja informacijske tehnologije in sicer zaradi nadpovprečne rasti ključnih podjetij na določenih podsektorjih. Za te podsektorje je značilno, da se nahajajo v megatrendu in ključna podjetja iz teh podsektorjev dosegajo nadpovprečne stopnje rasti.
Med največjimi naložbami sklada najdemo podjetja, ki so vodilna na svojih področjih. To so Google, Facebook, Apple, Amazon, Blackrock.