Sredstva okrog 1.100 vlagateljev so konec marca 2017 razpršena na 54 delniških naložb. Geografska sestava naložb sklada zajema 18 držav iz trgov v razvoju. Največji delež sredstev sklada je naloženih v Mehiko, in sicer okrog 20 %, sledijo Južna Koreja (14 %), Južna Afrika (12 %), Argentina (11 %) in Indonezija (10 %).
Delniški trgi držav v razvoju so v letu 2016 prvič v zadnjih šestih letih po donosu prednjačili pred delniškimi trgi razvitih držav. Pred tem je bila slika popolnoma drugačna. V obdobju od leta 2011 do konca leta 2015 so delniški trgi razvitih držav ustvarili okrog 13,5 % povprečni letni donos, medtem ko vlagatelji na delniških trgih držav v razvoju v enakem obdobju praktično nisi ustvaril donosa (izraženo v evrih). V letu 2016 je sledil preobrat, saj so delniški trgi držav v razvoju zrastli okrog 12 % in trgi razvitih držav 8,5 %, merjeno v evrih. V letu 2017 se trend nadaljuje, saj so donosi držav v razvoju več kot 2-krat višji kot donosi delniških trgov razvitih držav.

Razloge za preobrat gre pripisati predvsem velikemu odmiku v vrednotenjih med razvitimi in državami v razvoju, saj so na najnižji točki bile delnice držav v razvoju 40 % cenejše od delnic razvitih držav, merjeno po multiplikatorju knjigovodske vrednosti. Zraven tega se je tveganje glede upočasnitve kitajske gospodarske rasti znižalo. Strasti glede postavitve zidu na ameriško mehiški meji so se prav tako umirile in posledično je opaziti okrevanje mehiškega delniškega trga. Dvig obrestnih mer v ZDA prav tako ni bil tako drastičen, da bi destabiliziral gospodarstva držav v razvoju, kot so nekateri pričakovali.
Skratka delniški trgi držav v razvoju so še vedno zanimiva naložbena priložnost za vlagatelje, ki imajo daljši naložbeni horizont in so se pripravljeni izpostaviti večjemu naložbenemu tveganju.