Infond Razviti trgi, ki nalaga v delnice podjetij s sedežem v razvitih državah (Severna Amerika, Evropa in razvita Azija), bo septembra »praznoval« 12. leto svojega obstoja. Od pričetka delovanja je sklad dosegel povprečni 6,83 % donos na leto in uspešno prestal tako veliko finančno krizo leta 2008 kot evropsko dolžniško krizo v letih 2011 in 2012. Tudi v prihodnje pričakujemo podoben donos, kar v času nizkih oziroma negativnih obrestnih mer ohranja delnice kot najbolj zanimivo naložbeno skupino.
Skromen začetek leta na delniških trgih, kjer je Infond Razviti trgi izgubil 5 % vrednosti, lahko pripišemo rahli utrujenosti delnic, ki od začetka leta 2009 ostajajo v pozitivnem trendu. Glavna težava razvitih gospodarstev ostaja nizka gospodarska rast in spopadanje s padanjem cen življenjskih potrebščin (deflacija). Četudi glavne centralne banke (posebej evropska ECB in japonska BOJ) poizkušajo z odkupi vrednostnih papirjev in negativnimi obrestnimi merami spodbuditi gospodarsko rast, se vse bolj uveljavlja spoznanje, da brez pomoči fiskalne politike in strukturnih reform ne bo pravega okrevanja. Kljub temu je težko biti pesimist, saj smo v preteklosti doživeli večje padce delnic le ob nastopu recesij. Danes tega ni na obzorju, kvečjemu smo priča zelo počasnemu okrevanju gospodarstev, kar pa je značilno za obdobja po finančnih krizah.
Če pogledamo trenutno strukturo sklada, ohranja (v primerjavi s primerljivim indeksom MSCI World Index) večji delež v evropskih in japonskih delnicah, kjer zaradi ugodnejših vrednotenj in agresivne politike centralnih bank vidimo več priložnosti kot pri ameriških delnicah.
Največje naložbe sklada so vodilna podjetja na svojih področjih: Apple, Alphabet (Google), Wells Fargo, BNP Paribas in Amazon.
Infond Razviti trgi ostaja prva izbira za dostop do vodilnih podjetij z razvitih trgov in dobra osnova za pričetek varčevanja v delniških naložbah.