Kljub večji volatilnosti (nihajnosti) v zadnjih nekaj dneh na delniških trgih menimo, da so delniške naložbe še vedno najzanimivejši naložbeni razred. Razlog za večjo volatilnost (nihajnost) delniških trgov je predvsem v naraščanju donosnosti državnih obveznic. Skoraj 40-letno neprestano padanje obrestnih mer se je zaključilo in obstaja možnost, da bodo vlagatelji v obveznice po dolgem času beležili negativne donose.

Skratka glede na to, da vstopamo v obdobje dvigovanja obrestnih mer, saj ameriška centralna banka, FED, v letu 2018 načrtuje tri dvige in trenutno se pričakovanja gibajo, da bo ključna obrestna mera na koncu leta 2018 okrog 2,25 %. Zraven tega evropska centralna banka napoveduje konec programa kvantitativnega sproščanja oz. odkupa obveznic in počasen dvig obrestni mer v prihodnjih letih. V tem okolju vlaganje v dolžniške vrednostne papirje, kot so obveznice, ni najboljša izbira. To razkriva tudi primerjava obrestnih mer in dividendne donosnosti delniških trgov. Globalno gledano je dividendna donosnost še vedno višja od globalnih obrestnih mer. Izstopa predvsem ZDA, kjer so obrestne mere višje od dividende donosnosti, medtem ko je na ostalih trgi slika drugačna in govori močno v prid delniškim trgom.

Glede na ugodnejše vrednotenje delniških naložb ima mešani fleksibilni podsklad Infond Globalni fleksibilni v portfelju okrog tri četrtine delniških naložb, ostalo pa je razpršeno med obvezniške naložbe in depozite. Znotraj geografske razpršitve smo pomembno zmanjšali ameriške naložbe, saj predstavljajo okrog četrtino portfelja sklada Infond Globalni fleksibilni, medtem ko jih ima globalni delniški indeks več kot polovico. Bistveno večjo utež zavzemajo evropske in japonske naložbe.