Spada v tako imenovano skupino globalnih delniških skladov (delniški - strategija), ki se od splošnih razlikujejo v smislu, da nalagajo v točno določen tip podjetij. Poleg sklada Infond Select lahko vlagatelji med podskladi skupine delniški – strategija, investirajo tudi v sklad, ki nalaga v skladu z družbeno odgovornimi kriteriji (Infond Družbeno odgovorni), ki zasleduje podjetja, ki izkazujejo dosledno povečevanje dividend (Infond Dividendni) ter v sklad, kjer so v ospredju najbolj podcenjena podjetja (Infond Smart Quality).
Filozofija in investicijski proces
Infond Select nalaga sredstva v manjše število (25 do 40) delnic podjetij. Gre za fokusiran pristop, kjer pa vlagatelji vseeno dobijo večino prednosti diverzifikacije (kadar ima sklad več kot 20 naložb, vsaka dodatna razmeroma malo doprinese k zmanjšanju nihajnosti sklada), poleg tega pa ohrani sklad sredstva v najboljših idejah.Filozofija sklada sledi reku legendarnega investitorja Warrena Buffeta: »It's far better to buy a wonderful company at a fair price than a fair company at a wonderful price.« (boljše je kupiti čudovito podjetje po pošteni ceni, kot pa povprečno podjetje po čudoviti ceni). Pri izboru naložb izbiramo podjetja, ki so vodilna na svojem področju, imajo izrazite in vzdržne konkurenčne porednosti, management, ki je naklonjen delničarjem, ter delujejo v panogi, kjer je še ogromno prostora za rast.
Seveda je poleg kakovosti podjetja pomembno tudi vrednotenje. Cilj je investirati takrat, ko so delnice izrazito podcenjene. Zaradi dokaj učinkovitih trgov se to zgodi redko, vendar smo bili tudi v zadnjih letih priča iracionalnim strahovom, ki so ponudili izjemne priložnosti za vlagatelje. Takrat je smiselno biti agresiven. Naše stališče je, da na kratek rok lahko prevladajo čustva in cene delnic vedno ne odražajo svojih fundamentov. Cene delnic odražajo fundamente (poslovanje) podjetij na dolgi rok in so glavno gonilo gibanja delnic.
Struktura sklada
Sklad ima trenutno 36 naložb. Največji delež predstavlja sektor financ (24,5 %), v katerem največji delež predstavlja konglomerat Warrenna Buffetta – Berkshire Hathaway. Sledi sektor informacijske tehnologije (23 %), kjer dominirajo Alphabet (Google), Microsoft in Apple, zdravstvo 14 % (Johnson & Johnson, Shire, Allergan), trajne potrošne dobrine (11,5 %), kjer med največjimi najdemo Amazon, Walt Disney, Starbucks in Booking ter osnovne potrošne dobrine 8 % (Mondelez, Diageo, Unilever).Gre za zbirko izjemnih podjetij, za katere pričakujemo, da bodo še desetletja ohranjala vodilno vlogo na svojih področjih.