Prednost varčevanja v mešanih skladih je še zlasti prišla do izraza v letu 2008, v obdobju finančne krize, ko so svetovni delniški trgi upadli tudi za več kot 50 %. Mešani skladi so v tem obdobju upadli za približno polovico manj od delniških. Razlog je bila ravno njihova uravnotežena struktura portfelja, porazdeljena pretežno med delnice, obveznice in depozite. Zlasti obveznice se običajno ob padcih cen delnic gibljejo v nasprotni smeri ter tako zmanjšujejo možnost izgube ter znižujejo nihajnost sklada.
Kratek pregled vseh treh mešanih podskladov

*Sintetični kazalnik tveganja in donosa za podsklad na dan 31.12.2018.
Infond Globalni defenzivni, mešani podsklad
Infond Globalni defenzivni, mešani defenzivni globalni podsklad, je upravljan s poudarkom na nižji nihajnosti. Sredstva nalaga pretežno v obveznice, komercialne zapise, depozite, največ 35 % sredstev je naloženih v delnice in enote delniških ciljnih skladov.Infond Globalni defenzivni sodi med osnovne gradnike naložbenega portfelja vsakega dolgoročnega varčevalca bodisi kot osnovna naložba bodisi kot umirjevalec nihanja osebnega portfelja. Varčevalcem omogoča izpostavljenost do nižjetveganih vrednostnih papirjev, pri katerih je pričakovati letno nihajnost nekaj odstotkov.
Infond Globalni uravnoteženi, mešani podsklad
Infond Globalni uravnoteženi je mešani uravnoteženi globalni podsklad z mešano strukturo delniških in obvezniških naložb. Idealen podsklad za vsakogar, ki se ne želi obremenjevati s stanjem na kapitalskih trgih. Sklad ima med 35 % in 65 % sredstev naloženih v delnice in enote delniških ciljnih skladov. Pretežna struktura je 60 % delniških in 40 % obvezniških naložb.Pri upravljanju sklada sledimo filozofiji izbora delnic podjetij z izrazitimi konkurenčni prednostmi. Večino delniškega portfelja sestavljajo tovrstna podjetja. V preteklosti so podjetja z izrazitimi konkurenčnimi prednostmi dosegala presežni donos glede na podjetja z manj izrazitimi konkurenčnimi prednostmi. Takšna podjetja precej lažje zvišujejo svoj tržni delež ter iz tega ponovno večajo svojo dobičkonosnost. Običajno so nizko zadolžena in izplačujejo relativno visoke dividende.